Zapraszamy do zapoznania się z osiągnięciami uczniów:
Dzień Seniora 2017
7 października już po raz jedenasty odbył się Wiejski Dzień Seniora w Jamielniku. Celem uroczystości była integracja międzypokoleniowa i wspólna zabawa. Organizatorami tej pięknej uroczystości była : Rada Sołecka, SP im.Jana Pawła II, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Biblioteka Publiczna. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski.Zebranych gości powitała pani sołtys Barbara Wolff.Następnie program artystyczny pt. "Przez pokolenia z walizką" przedstawili uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: E.Bagrowskiej, E.Kozłowskiej-Lange i A.Żuralskiej. Artyści zabrali Seniorów w podróż przez pokolenia w rytmie muzyki i tańca. Zaprezentowali wiersze, piosenki, scenki z literatury oraz scenki humorystyczne. Atrakcją był występ cyrkowy na monocyklach pod kierunkiem p.G.Zagórskiej. W trakcie występu uczniowie przypomnieli również, że życie Seniorów nie zawsze było barwne i wesołe, bo przecież ich młodzieńcze lata zakłóciła wojna. Zwieńczeniem przedstawienia były życzenia i symboliczne upominki przygotowane przez młodzież przy pomocy pań: I.Wasilów, M.Granicy, A.Dembek i P.Orłowskiej-Kamińskiej. Piękne życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej przekazała P. Dyrektor Marzena Weisgerber. Po części artystycznej goście miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku i wspólnych rozmowach. Do tańca przygrywał p.Lendzion z Nowego Miasta Lubawskiego.
WYCIECZKA DO GRODU KOPERNIKA
W dniu 28 września 2017 roku uczniowie klasy II b gimnazjum wraz z opiekunami - p. Małgorzatą Jankowską i p. Edytą Kozłowską - Lange udali się do Torunia, by poznać miasto, które całkiem niedawno nosiło zaszczytne miano stolicy województwa toruńskiego.
Główną atrakcją była wizyta w Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”, gdzie uczniowie mogli zapoznawać się z zasadami fizyki, chemii, astronomii, przyrody poprzez doświadczenie oraz zabawę. Ta część wycieczki sprawiła młodzieży najwięcej frajdy i śmiechu. Również spacer po Starówce, odpoczynek na bulwarze nadwiślańskim oraz zabawa w “prostowanie” Krzywej Wieży były częścią wyjazdu, który zakończył seans filmowy w Cinema City. Atrakcją stała się również sama podróż, ponieważ w dobie autokarów i samochodów przejazd pociągiem był też pewnym wyzwaniem dla osób, które nie miały okazji korzystać z tej formy transportu.
Należy także dodać, że wycieczkę zorganizowano dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jamielniku, ponieważ uczniowie klasy II b wygrali w roku szkolnym 2016/2017 konkurs na najwyższą frekwencję w gimnazjum i otrzymali dofinansowanie do wyjazdu.
Zatem wniosek jest bardzo prosty - WARTO CHODZIĆ DO SZKOŁY!!!
Małgorzata Jankowska
Edyta Kozłowska- Lange
Inauguracja sportowego roku szkolnego
22 września 2017 roku uroczyście rozpoczęty został wojewódzki, sportowy rok szkolny. Inauguracja miała miejsce w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Sportowe otwarcie polegało też na rozpoczęciu rywalizacji w różnych dyscyplinach. Wśród uczestników i startujących w inauguracyjnych zawodach byli też uczniowie naszej szkoły. Stanęli oni do zawodów w piłce nożnej i do biegu na 800 metrów. W obu dyscyplinach rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie trudności. Nasi piłkarze godnie reprezentowali szkołę, ale nie udało się im stanąć na podium turniejowym. Trudne zadanie miały też nasze lekkoatletki startujące w licznie obsadzonych biegach. Na starcie biegów na 800 m stanęły: Katarzyna Kwiatkowska – III miejsce, Paulina Namsołek – VI miejsce, Katarzyna Gajda – 25 miejsce, Agnieszka Mańska – 26 miejsce, Magdalena Gurzyńska – 28 miejsce i Klaudia Królikowska – 43 miejsce. Dziękujemy naszym sportowcom za start i życzymy im wielu sukcesów sportowych w rozpoczętym roku szkolnym. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)
SPOTKANIE Z DOKTOREM MARKIEM OSTROWSKIM
Dnia 20.09.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dr Markiem Ostrowskim - biologiem, przyrodnikiem, fotografem, twórcą interdyscyplinarnego kierunku badań - informacja obrazowa. Wygłosił wykład na temat “ Obrazy lotnicze i satelitarne przepustką do nowoczesności”. Dr Ostrowski jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego oraz twórcą międzyuczelnianego Podyplomowego Studium Fotografii Naukowej. Prowadzi prace badawcze w autorskiej Pracowni Fotografii i Informacji Obrazowej SCI-ART.. Wykonał album fotografii naukowej “ Emocje odkryć”, do którego napisali komentarze m.in Luareat Nagrody Nobla - prof. Francois Jacob. Opublikował “ Atlas zdjęć satelitarnych Polski” oraz pierwszą barwną mapę cyfrową Słowińskiego Parku Narodowego. Jest współautorem podręcznika akademickiego “ Informacja Obrazowa”, opublikował serię albumów “ Polska z lotu orła”. Pan dr Ostrowski jest twórcą największej na świecie cyfrowej “ Panoramy Warszawy Przełomu Tysiąclecia” o dł. 133m. Do stworzenia jej wykonał tysiąc zdjęć z 45 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Biologii UW,członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
Słuchaczami wykładu byli uczniowie klas trzecich gimnazjum szkoły w Jamielniku oraz gościnnie uczniowie szkoły w Bratianie wraz z dyrektorem i nauczycielami. W spotkaniu brała również udział pani Anna Lenckowska - kierownik Referatu Oświaty UG w Mszanowie.Cieszymy się, że mieliśmy okazję gościć p.dr. Ostrowskiego w murach naszej szkoły.
Wojewódzki sukces!
9 września w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu fotograficznego pt."Drogi Warmii i Mazur w fotografii zatrzymane". Swoje prace pod kierunkiem nauczycielki p.Edyty Kozłowskiej-Lange przesłał uczeń Mateusz Żuralski. Okazało się, że zajął I miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sztuce fotografowania!
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
PODRĘCZNIKI 2017/2018
Uwaga Rodzice!
- Podręczniki do klas : V, VI, II a, II b, III a, III b będzie można odbierać w sali nr 3 ( niski parter, obok stołówki) w dniach 4 i 5 września w godzinach od 8.00 do 16.00
- Komplety podręczników dla klas: I, II, III SP są przygotowane w klasach i do odbioru u wychowawców.
- Natomiast podręczniki do klas : IV i VII będą do odbioru w późniejszym terminie, ponieważ wydawnictwa nie dosłały jeszcze wszystkich egzemplarzy.
A.Żuralska
Rozpoczęcie roku szkolnego - ogłoszenie
Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku informuje, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 04.09.2017 (poniedziałek) o godzinie 8:30.
Przebieg uroczystości:
1. Msza święta - 8:30
2. Uroczyste otwarcie przez Dyrektora szkoły - 9:15
3. Spotkanie uczniów w klasach z wychowawcami
Dowożenie uczniów:
Przyjazd do szkoły według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego. Odjazd ok. 10.20.
Wykaz podręczników do OP i ZWP na rok szkolny 2017/2018
1. Podręcznik obowiązujący dla wszystkich uczniów w Zespole Wychowania Przedszkolnego: "Kolorowy start" dla czterolatków - MAC EDUKACJA, autor: Wiesława Żaba- Żabińska (kolor pakietu zielony)
2. Podręcznik obowiązujący w OP "Kolorowy start z plusem" (kolor pakietu niebieski) MAC EDUKACJA autor: j.w.
Wyprawki zostaną podane podczas pierwszego spotkania z wychowawcami.
Aleksandra Dembek
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Podsumowanie roku szkolnego 2016/17
Uczniowie wzorowi ze średnią powyżej 4,75
rok szkolny 2016/17
SZKOŁA PODSTAWOWA
Klasa IV
1. Lorkowski Szymon - 5,36
2. Keński Artur - 5,18
3. Gaudecki Kacper - 5,00
4. Lewalska Milena - 5,00
5. Słowik Nadia - 4,91
Klasa V
1. Szpakowska Samanta - 5,822. Rzeźnikiewicz Nadia - 5,64
3. Pieńczewska Joanna - 5,36
4. Rogowska Karolina - 5,27
5. Pieńczewska Wiktoria - 5,00
Klasa VI
1. Jabłońska Zofia - 5,64
2. Keńska Ewelina - 5,18
3. Gawryś Nikola - 5,09
4. Namsołek Paulina - 4,91
5. Pokojska Katarzyna - 4,91
6. Wolff Małgorzata - 4,91
Prymus Szkoły Podstawowej – Szpakowska SamantaUczniowie bardzo dobrzy ze średnią powyżej 4,75
rok szkolny 2016/17
SZKOŁA PODSTAWOWA
Klasa IV
1. Dajos Kajetan - 5,18
Klasa V
1. Kwiatkowski Kamil - 4,82
Klasa VI
1. Górski Wiktor - 5,09
Uczniowie wzorowi ze średnią powyżej 4,75
rok szkolny 2016/17
GIMNAZJUM
Klasa I a
1. Sontowska Patrycja - 5,33
2. Gawryszewska Patrycja - 5,13
3. Wojenkowska Patrycja - 5,07
4. Gawryszewska Angelika - 4,80
Klasa I b
1. Kwiatkowska Klaudia - 5,46
2. Guzik Agnieszka - 4,86
Klasa II a
1. Karska Wiktoria - 4,85
2. Lewandowska Zuzanna - 4,77
Klasa II b
1. Suszyńska Julia - 5,77
2. Gołaszewska Dominika - 5,23
3. Kamińska Alicja - 5,13
4. Melkowska Wiktoria - 5,08
5. Trzciałkowska Alicja - 5,00
6. Godzińska Natalia - 4,85
Klasa III a
1. Gajda Karolina - 5,28
2. Jabłońska Agata - 5,22
3. Lorkowski Wojciech - 4,89
Klasa III b
1. Madoń Julia - 5,05
2. Kłosowska Alicja - 4,77
Prymus Gimnazjum – Suszyńska Julia
Uczniowie bardzo dobrzy ze średnią powyżej 4,75
rok szkolny 2016/17
GIMNAZJUM
Klasa II b
1. Grzywacz Dominik - 4,85
Klasa III a
1. Ewertowska Natalia - 4,78
Klasa III b
1. Wielgosińska Kamila - 5,00
2. Kowalska Natalia - 4,77
Uczniowie wyróżnieni z klas I –III
w roku szkolnym 2016/17
Klasa I
1. Zglińska Agata
2. Mężykowski Szymon
3. Rutkowski Patryk
4. Słowik Jakub
5. Golder Wojciech
6. Biegajski Antoni
7. Kwiatkowski Maciej
8. Zieliński Piotr
9. Grzywacz Antonina
Klasa II
1. Luba Olga
2. Jasińska Katarzyna
3. Orzeł Julia
4. Granica Julia
5. Cieśniewska Amelia
6. Domżalska Weronika
7. Wojenkowska Magdalena
8. Ewertowska Nikola
9. Ewertowska Dagmara
Klasa III
1. Sternicki Tymoteusz
2. Szpakowska Nikola
3. Ewertowska Sandra
4. Gaudecka Oliwia
5. Golder Julia
6. Kotłowska Wiktoria
Konkurs "Piękna moja okolica rozstrzygnięty!"
Miło nam poinformować, że szkolny konkurs "Piękna moja okolica" został rozstrzygnięty! Wzięło w nim udział wielu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem konkursu było promowanie najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Jamielnika oraz najbliższych miejscowości. Uczniowie magię tych miejsc utrwalali na piśmie,ilustracji oraz fotografii. Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu odbyło się w bibliotece szkolnej. Prace oceniała komisja w składzie: p. dyrektor Marzena Weisgerber, p. Anna Żuralska, p. Edyta Kozłowska - Lange i p. Emilia Bagrowska.
Wyniki konkursu plastycznego:
kl.I-III SP kl. IV -VI
I miejsce- Patryk Rutkowski, kl.I, I miejsce- Zofia Jabłońska, kl.VI,
II miejsce- Magda Wojenkowska, kl.II, II miejsce- Paulina Namsołek, kl.VI,
III miejsce- Antonina Grzywacz, kl.I, III miejsce - Wiktor Górski, kl.VI
Wyróżnienia gimnazjum
Wojciech Golder, kl.I, I miejsce- Angelika Gawryszewska, kl.Ia
Maja Mazurowska, kl.II
Wyniki konkursu fotograficznego:
kl.IV - VI gimnazjum
I miejsce- Katarzyna Gajda, kl. VI I miejsce- Mateusz Żuralski, kl.Ia,
II miejsce- Zofia Jabłońska, kl. VI II miejsce- Julia Suszyńska, kl.IIb,
III miejsce- Wiktoria Pieńczewska, kl.V III miejsce- Klaudia Kwiatkowska, kl.Ib
Wyróżnienia
Wiktor Górski, kl.VI,
Karolina Rogowska, kl.V
Wyniki konkursu literackiego:
kl. IV - VI gimnazjum
I miejsce- Samanta Szpakowska, kl.V, I miejsce- Dominika Gołaszewska, kl.IIb,
II miejsce- Nadia Rzeźnikiewicz, kl.V, IImiejsce- Natalia Godzińska, kl.IIb
III miesce- Zofia Jabłońska, kl.VI.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sponsorów nagród:
SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ Z JAMIELNIKA,
SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ Z GRYŹLIN,
PANI RADNEJ - ANNY DYMOWSKIEJ,
RADY RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II
DZIĘKUJEMY ZA OGROMNE SERCE, OKAZANE WSPARCIE I ŻYCZLIWOŚĆ!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.
E. Bagrowska i A. Żuralska
Cyrkowa końcówka roku szkolnego
Wiosna jest porą wzmożonej aktywności w różnych formach. Również dla naszej Grupy Cyrkowej "Paka" to czas gorączkowych przygotowań i występów. Nasi cyrkowi artyści swoim programem uświetnili Dzień Dziecka połączony z Dniem Rodziny w Jamielniku. W tym okresie odbywały się podobne festyny także w innych miejscowościach naszej gminy. Grupa cyrkowa dała też pokaz na festynie środowiskowym w Mszonowie. Występy na wysokim poziomie trudności możliwe są dzięki doskonaleniu umiejętności cyrkowych przez licznych uczniów, którzy połknęli cyrkowego bakcyla. Szczególną do tego okazją i atrakcją zarazem jest dla nich udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy. Tam spotykają się ze specjalistami w różnych odmianach cyrkowej sztuki. Wiele uczą się od zgromadzonej braci cyrkowej, sami dzieląc się pomysłami. Cenna jest powszechna integracja i nabywanie pewności siebie między innymi dzięki występowi przed ogólnopolską publicznością.Tegoroczne spotkania odbyły się w dniach 16 - 18 czerwca. Z nowymi doświadczeniami nasi cyrkowcy dali ostatni w roku szkolnym występ 20 czerwca podczas Powiatowej Gali Sportu w Tylicach. Dziękujemy pani Danucie Cyglickiej za wsparcie podczas spotkań cyrkowych i wszystkim rodzicom, którzy w ciągu całego roku świadczyli pomoc organizacyjną grupie cyrkowej. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)
Akcja charytatywna Klubu Szkół UNICEF,,Uratuj dziecko w Afryce”
Członkowie Szkolnego Klubu Szkół UNICEF działającego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku przeprowadzili zbiórkę funduszy w ramach akcji „Uratuj dziecko w Afryce”.
Naszym celem było zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Afryce: Sudanie Południowym, Nigerii i Somalii. Ponad milion dzieci w tych afrykańskich krajach cierpi z powodu niedożywienia i wymaga natychmiastowego leczenia. Grozi im śmierć z głodu.
Dzięki wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nie są obojętni na tragedię afrykańskich dzieci, zebraliśmy kwotę 58,57 zł, którą przekazaliśmy na rzecz małych mieszkańców Czarnego Lądu. Koordynatorkami akcji były panie: Beata Hajduk, Grażyna Półtorak, Katarzyna Przeradzka.
Przygotowała:Beata Hajduk
PIKNIK -DNI RODZINY i DZIEŃ DZIECKA
W słoneczny dzień 10 czerwca spotkaliśmy się, aby świętować Dni Rodziny połączone z obchodami Dnia Dziecka. W tym roku Dni Rodziny odbywały się już po raz XIX w województwie warmińsko-mazurskim pod hasłem: Miłość w rodzinie nigdy nie zginie! Wzorem ubiegłych lat promowaliśmy inicjatywy nakierowane na umacnianie więzi rodzinnych i przedsięwzięcia związane z podkreśleniem roli rodziny w kształtowaniu człowieka. Organizatorami tegorocznych obchodów byli:
-
Zespół Szkół im.Jana Pawła II
-
Rada Sołecka z sołtysem
-
Koło Gospodyń Wiejskich
-
Ochotnicza Straż Pożarna
-
Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik
-
Biblioteka Publiczna
Integracji społeczności wiejskiej i szkolnej towarzyszyło szereg atrakcji. Nasi uczniowie zaprezentowali występy artystyczne, a w nich wiersze, kabaret, tańce i pokazy cyrkowe.Odbył sie występ iluzjonisty.Rodziny bawiły się biorąc udział w rozgrywkach wraz z dziećmi. Przez cały czas imprezy funkcjonowała obficie zaopatrzona kawiarenka oraz “Pchli targ”, gdzie każdy los był wygrany. Po raz kolejny odbył się Jamielnicki Bieg po Zdrowie, w którym miłośnicy biegania konkurowali w pięciu kategoriach wiekowych i na sześciu dystansach. Atrakcją dla najmłodszych były dmuchane zjeżdzalnie oraz przejażdzki konne. Budowano wieżę z odpadów i wykonywano Letnie pejzaże. Na zakończenie imprezy zapłonęło ognisko, na którym pieczono pyszne kiełbaski.
Impreza nie mogłaby sie odbyć, gdyby nie nasi sponsorzy. Oto oni:
-
Gmina Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie
-
Rada Sołecka
-
Ośrodek Pomocy Społecznej
-
Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik
-
Przetwórnia Owoców i Warzyw p.R.Kowalkowski Lubawa
-
Radna Gminy NML -p.A.Dymowska
-
Państwo M.K.Bartczak
-
Bank Spółdzielczy Brodnica oddział Nowe Miasto Lubawskie
-
Pani A.Pieńczewska
-
NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej z prezesem E.Jasikiem na czele
-
Firma ENIGMA A.Trzciński N.Miasto Lub.
-
Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
-
Firma KOMPUTRONIK N. Miasto Lub.
-
Panowie: J.Przekopowicz, Z.Przekopowicz, A.Mazurowski i D.Jarmużewski
-
Rodzice naszej szkoły, którzy ofiarowali pyszne ciasta do kawiarenki.
Liczne atrakcje i miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego rodzinnego spotkania!
-
XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
W dniach od 3 do 10 czerwca trwał XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Nasza biblioteka również włączyła się w obchody tej dorocznej kampanii,która w tym roku przebiegała pod hasłem "Czytanie zbliża". Dla uczniów klas II i III SP zorganizowano warszaty z książką obrazkową, które poprowadziła pani Lucyna Lewon, specjalnie zaproszona z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Tym razem uczniowie poznali książki autorstwa Iwony Chmielewskiej pt. "Kłopot" i "Oczy". Są to niezwyczajne książki, które łączą zwykły, prosty tekst z obrazkami tworzącymi opowieść.Dają również możliwość rozwoju wyobraźni dzieci i kreatywności, aby coś dodać od siebie... a nawet stworzyć swoją historię do przedstawionych ilustracji. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego przybyły do biblioteki, aby poznać bajkę hinduską pt."O zajączku, który chciał mieć skrzydła". Był to czas, aby przypomnieć dzieciom jak ważne jest czytanie, choćby przez 20 minut dziennie...
A.Żuralska
XI OLIMPIADA ZERÓWKOWICZÓW
Dnia 7 czerwca w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyła się XI Gminna Olimpiada Sportowa „Zerówkowiczów”. Jej celem było rozwijanie aktywności ruchowej dzieci, ich integracja, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i dobra zabawa. W ramach konkurencji sportowych rozegrano: rzuty i strzały do celu, skoki, wyścigi z przenoszeniem różnych elementów, tor przeszkód, kręgle, układanie wieży z klocków. Rozgrywki rozpoczęła defilada sportowa i prezentacja drużyn. Następnie zapalono znicz olimpijski i wspólne odśpiewano hymn „Już zawody zacząć czas”. Po złożeniu uroczystego ślubowania i rozgrzewce, przystąpiono do zawodów. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna oddziału „0” wywalczyła I miejsce, zdobywając Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Dzieci odebrały nagrodę z rąk organizatorów, a następnie dumnie pozowały do wspólnych zdjęć.
Wychowawca: Paulina Orłowska-Kamińska
Powiatowy konkurs "Booktalking-opowieści o książkach"
25 maja odbył sie powiatowy konkurs "Booktalking- opowieści o książkach". Organizatorem konkursu była biblioteka pedagogiczna w Nowym Mieście Lubawskim. Celem konkursu było promowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei czytania dla przyjemności. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Nowomiejski -pan Andrzej Ochlak. Zadaniem uczestników było przygotowanie pięciominutowej ustnej prezentacji dowolnej książki metodą booktalkingu, w taki sposób aby słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów ze szkół powiatu nowomiejskiego, a wśród nich ZOFIA JABŁOŃSKA z naszej szkoły. Zosia zaprezentowała książkę pt. "Paranormalność" autorstwa Kiersten White. Swój występ uatrakcyjniła prezntacją multimedialną i podkładem muzycznym. Niestety nie udało się zająć miejsca wśród zwycięzców wytypowanych przez jury. Konkurs natomiast był nowym doświadczeniem dla uczestniczki i wymagał pomysłowości, dużego zaangażowania i kreatywności. Do konkursu uczennicę przygotowywała p.A.Żuralska
Być jak Ignacy
25 maja 2017r., poinformowano nas, że Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, w którym działało koło naukowe, został wybrany przez Kapitułę Konkursu do grona 16 laureatów Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Akt nadania powyższego tytułu szkole nastąpi podczas uroczystej gali z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, 13 czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie.Ogólnopolski program edukacyjny Fundacji PGNiG – „Być jak Ignacy”, który został skierowany do dzieci uczących się w szkołach podstawowych wystartował jesienią 2016r. Na nowy program składały się zajęcia dydaktyczne dla najmłodszych klas szkół podstawowych. Akcję objęli patronatem Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz Telewizja Polska i Polskie Radio.
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku jest placówką oświatową, której głównym celem jest kreowanie ucznia na obywatela „ciekawego” świata i swoich możliwości, jakie niesie za sobą XXI wiek. Zmierzając w tym kierunku, przede wszystkim staramy się kształcić umiejętność zdobywania informacji i rozwijać samodzielność wśród naszych pociech, co też skłoniło nas do wzięcia udziału w konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Zgodnie z Regulaminem, nadmieniony tytuł miał trafić do placówek, które w najciekawszy sposób zorganizują i udokumentują pracę specjalnie powołanych kół naukowych.W konkursie o powyższy tytuł wzięli udział uczniowie klasy drugiej (22 osoby) Szkoły Podstawowej w Jamielniku, którzy jako zespół klasowy stworzyli specjalne koło naukowe skupiające się na popularyzacji nauk matematyczno – przyrodniczych. Przez cały okres trwania projektu (listopad – kwiecień), nad prawidłowym funkcjonowaniem powołanego koła naukowego czuwały: p. Violetta Lewandowska i p. Mirosława Granica.
Pełne wyniki Konkursu zostały opublikowane na stronie www.bycjakignacy.pl oraz na fanpage na Facebooku.
Tekst: V. Lewandowska
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie