„Postaw na Słońce” to ogólnopolski projekt aktywnej edukacji ekologicznej, w którym uczniowie naszej szkoły zostali finalistami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczególami: Postaw_na_Slonce_-_I_etap_konkursu_badawczego.pdf
Wycieczka do kinoteatru w Iławie na spektakl pt.,, W tajemniczym ogrodzie”
Dnia 12.04.2018 r. odbyła się wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Jamielniku do kinoteatru w Iławie na sztukę pt.,, W tajemniczym ogrodzie” będącą adaptacją teatralną powieści Frances Hudgson Burnett pt.,,Tajemniczy ogród”. Uczestniczący w spektaklu uczniowie wybrali się wraz z aktorami w niezwykłą podróż związaną z ludzkimi marzeniami i tęsknotami. Obejrzana przez dzieci i młodzież historia, pełna magii i dylematów związanych z ludzkim życiem, z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Organizator wycieczki-p. Beata Hajduk, opiekunowie: p. Anna Żuralska, p. Grażyna Zagórska.
Przygotowała: Beata Hajduk
Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O złote pióro Starosty”
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku 39 uczniów wyłonionych w eliminacjach gminnych i szkolnych z terenu powiatu nowomiejskiego rywalizowało podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego,, O złote pióro Starosty”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim we współpracy ze szkołą w Jamielniku. Przybyłych do jamielnickiej placówki oświatowej powitała kierująca szkołą-dyrektor Marzena Weisgerber. Ortograficzne potyczki odbywały się w trzech grupach- klasy IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum oraz uczniowie szkoł ponadpodstawowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały powołane komisje. W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się: 1. Patrycja Chmielewska- Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim, 2. Dorota Figurska- Szkoła Podstawowa w Brzoziu Lubawskim, 3. Wiktoria Kiełbowicz- Społeczna Szkoła Podstawowa w Tylicach. Laureaci w kategorii gimnazjum: 1. Olga Górzyńska- Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, 2. Sylwester Haska- Zespół Szkół w Mrocznie, 3. Zoja Cichór- Zespół Szkół w Bielicach.
Zwycięzcy w kategorii szkół ponadpodstawowych: 1. Michalina Cherkowska- Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, 2. Karolina Różycka- Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, 3. Adrian Jarzębowski- Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątki, natomiast laureatom wręczono cenne pióra ufundowane przez Starostę powiatu nowomiejskiego oraz dyplomy. Ceremonię wręczania nagród uświetnili zaproszeni goście: Pani Wicestarosta Starostwa Powiatowego Katarzyna Trzaskalska oraz Pani Naczelnik Referatu Oświaty Gminy Nowe Miasto Lubawskie Anna Lenckowska. Powiatowy Konkurs Ortograficzny był okazją do sprawdzenia przez uczniów swoich umiejętności dotyczących poprawnej polskiej pisowni oraz wymiany doświadczeń.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.
Przygotowała: Beata Hajduk
Klaudia Kwiatkowska - finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Historii pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie
Klaudia Kwiatkowska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii organizowanego przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zakwalifikowanie do etapu wojewódzkiego było możliwe po uzyskaniu najmniej 75% punktów z testu na etapie szkolnym. Finał wojewódzki odbył się w Olsztynie.
Zdobycie tytułu finalistki jest bardzo dużym sukcesem. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Klaudia jest uczennicą klasy drugiej gimnazjum i musiała wykazać się wiedzą z całej podstawy programowej oraz przeczytać wskazaną w regulaminie literaturę dodatkową. Opiekun pani Małgorzata Zawacka.
XV Powiatowy Heppening Ekologiczny "Historie ukryte w kamieniach"
13 kwietnia w naszej szkole odbył się heppening, na którym jak co roku uczyliśmy dzieci
z klas I - III szacunku dla otaczającego nas środowiska. Na tegoroczne spotkania przybyły do nas dzieci z Łąkorza, Mroczna, Skarlina i Bratiana wraz ze swoimi wychowawczyniami. W tym roku zajmowaliśmy się już tradycyjnie problemem segregacji odpadów "u źródła". Dzieci pod przewodnictwem p. Krzysztofa Puwalskiego i p. Dominiki Witkowskiej dowiedziały się co to jest recykling i uczyły się praktycznej segregacji śmieci.Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był dr Paweł Wolniewicz - paleontolog z Uniwersytetu
im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom historię naszej planety oraz pokazał, jak szukać skamielin w najbliższym środowisku. Dzieci odkrywały świat dinozaurów poprzez bezpośrednią obserwację skamielin "gołym okiem" i " uzbrojonym w lupy”. Brały też udział w krótkich warsztatach w przyszkolnym lapidarium.
To nie koniec atrakcji. Uczestnicy spotkania malowali okazy kamieni przyniesione ze sobą na heppening. Uczyli się piosenek ekologicznych i wspólnie tańczyli.
Po pracy i zabawie zjadły smaczny poczęstunek. Kulminacją spotkania było posadzenie przy szkolnym lapidarium krzewu upamiętniającego tegoroczne spotkanie. Zasadzili go nasi goście: wójt - p. Tomasz Waruszewski, p. Paweł Wolniewicz - paleontolog, naczelnik ochrony środowiska - p. K. Puwalski, p. D. Witkowska
oraz dyrektor szkoły- p. M. Weisgerber.Na zakończenie wszystkie szkoły uczestniczące w spotkaniu otrzymały krzewy, książki i plakaty. Sponsorami
i współorganizatorami naszego spotkania byli: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwo Powiatowe
w Nowym Mieście Lub. oraz Gmina Nowe Miasto Lub. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc.Tegoroczne spotkanie zorganizowały: p. M. Granica, p. K. Przeradzka i p. I Wasilów.
Szkolny koordynator edukacji ekologicznej:
Mirosława Granica
Biwak cyrkowy
W dniach 13 - 14 kwietnia 2018 roku członkowie Grupy Cyrkowej "Paka" działającej w naszej szkole, wybrali się wraz ze swym opiekunem - Grażyną Zagórską na cyrkowy biwak do zaprzyjaźnionej Grupy Cyrkowej "Heca" w Lipinkach. Towarzyszyli im cyrkowcy z Grupy Cyrkowej "Piccolo" z Pacółtowa. Wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji programu: "Cyrk - radosne wyzwanie" dofinansowanego przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. Dwudniowy biwak odbył się w miejscowej szkole podstawowej. Głównym jego celem było doskonalenie umiejętności z zakresu sztuki cyrkowej. Młodzi cyrkowcy korzystali między innymi ze sprzętu, którego nie mają na wyposażeniu swojej grupy. Ważnym jak zawsze celem dla cyrkowego zespołu jest też integracja miłośników cyrkowych numerów. Dzięki niej praca nad programem cyrkowym przebiega sprawniej i wszyscy rozwijają się cyrkowo. Opiekuna grup wspierały podczas warsztatowych zajęć nauczycielki: Grażyna Półtorak i Beata Hajduk. (Tekst i zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska)
Gminny Trójbój Lekkoatletyczny
11 kwietnia 2018 roku młodsza grupa lekkoatletów z naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Trójboju Lekkoatletycznym, który odbył się w Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach. W skład naszej reprezentacji pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej weszli uczniowie: Julia Golder, Wiktoria Kotłowska, Aleksandra Królikowska, Julia Granica, Julia Kowalska, Hubert Buczyński, Emil Karczewski, Bartosz Łątkowski, Radosław Wierzbicki i Adrian Pyska. Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od biegu na 60 m. Następną konkurencją trójbojową był rzut piłeczką palantową. Lekkoatletyczne zmagania zakończył bieg na 300 m. Wszystkie wyniki startujących zamienione zostały na punkty z tabel lekkoatletycznych. Podsumowano rezultaty punktowe każdego zawodnika i poszczególnych drużyn. Okazało się, że nasza reprezentacja dziewcząt wywalczyła II miejsce wśród szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie. Reprezentujący nas chłopcy uplasowali się tuż za podium, do którego zabrakło im jedynie dwóch punktów. Wszyscy nasi reprezentanci walczyli dzielnie i sportowo, za co należą się im gratulacje i wyrazy uznania. (Tekst: Grażyna Zagórska; zdjęcia w albumie: Agata Wodara)
Echa pożegnania zimy przez harcerzy z Jamielnika
Czyniąc zadość wieloletniej tradycji, harcerze IV Drużyny Harcerskiej im. F.Chopina ze szkoły w Jamielniku świętowali nadejście wiosny. Wraz z opiekunkami drużyny-p.Beatą Hajduk i p. Anną Żuralską wyruszyli z Marzanną nad jezioro Gil, aby tam rozpocząć harcerskie spotkanie i spalić kukłę- symbol odchodzącej zimy. Obrzędowej zbiórce towarzyszyły harcerskie piosenki i pląsy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.
Życzenia Wielkanocne
Z okazji Świąt Wielkanocnych pracownikom, uczniom i ich rodzicom odpoczynku, spełnienia marzeń, wiosennego nastroju, spotkań w gronie najbliższych życzy Dyrektor szkoły Marzena Weisgerber.
Wielkanocne czytanie
W poniedziałek 26 marca odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze, które wprowadziło uczestników w klimat pięknych Świąt Wielkanocnych. Dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego z ogromną uwagą słuchały bajek i opowieści, w których dominowały kurczaki, baranki, zajączki i wielkanocne pisanki. Były również wielkanocne zagadki, na które przedszkolaki znały doskonale odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się wielkanocnymi życzeniami i niespodzianką, którą w bibliotece zostawił zajączek. Spotkanie zorganizowały panie: A. Żuralska i A.Dembek.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM
Dnia 16 marca w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej im.Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się konkurs dla klas IV - VII szkół podstawowych dotyczący znajomości historii, tekstu i muzyki najważniejszych polskich pieśni patriotycznych od BOGURODZICY do MAZURKA DĄBROWSKIEGO czy ROTY.
Do konkursu przystąpiło 10 drużyn trzyosobowych z powiatu nowomiejskiego. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI - SAMANTA SZPAKOWSKA, NADIA RZEŹNIKIEWICZ I KAROLINA ROGOWSKA pod opieką nauczyciela muzyki, Edyty Kozłowskiej - Lange. Dziewczęta zajęły zaszczytne 2 miejsce. Gratulujemy!!!
Otwarta lekcja
1 marca odbyła się w naszej szkole otwarta lekcja, którą poprowadziła pani Iwona Wasilów ze swoimi uczniami z klasy drugiej SP. W trakcie lekcji uczniowie uczyli się matematyki przy wykorzystaniu nowych technologii i korzystali z aplkacji takich jak Quizlet, Quizizz i Kahoot. Była to bardzo ciekawa lekcja, za którą bardzo dziękujemy pani Wasilów i zapraszamy także do obejrzenia kilku zdjęć: link.
DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
XIX Gminny Konkurs Ortograficzny
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminy Nowe Miasto Lubawskie rywalizowali podczas XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego. Przybyłych do jamielnickiej placówki oświatowej powitała kierująca szkołą-dyrektor Marzena Weisgerber. Ortograficzne potyczki odbywały się w dwóch grupach- klasy IV-VII ( 24 osoby) oraz klasy II-III gimnazjum( 4 osoby). Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały powołane dwie komisje. W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się 1. Mariola Dereszewska ( Gwiździny, opiekun Paulina Bieńkowska), 2. Wiktoria Kiełbowicz( Tylice, opiekun Marta Lewandowska),3.Dorota Zabłotna( Radomno, opiekun Mariola Gutowska) oraz Szymon Szwechowicz( Bratian,opiekun Joanna Mierzyńska). Laureaci w kategorii gimnazjum: 1. Izabela Bielska( Jamielnik, opiekun Małgorzata Jankowska), 2.Monika Błaut( Bratian, opiekun Justyna Kasprowicz). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatom wręczono cenne nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz dyrektora SP w Jamielniku . Zwycięzcy będą reprezentować nowomiejską gminę na ortograficznych potyczkach powiatowych. Gminny Konkurs Ortograficzny był okazją do sprawdzenia przez uczniów swoich umiejętności dotyczących poprawnej polskiej pisowni oraz wymiany doświadczeń.
Koordynatorkami konkursu były panie: Beata Hajduk, Emilia Bagrowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.Przygotowała: Beata Hajduk
Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego UNICEF,, Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” przeprowadzonego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku w roku szkolnym 2017/2018
Projekt pt.,, Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” został przeprowadzony w naszej szkole zgodnie z harmonogramem otrzymanym od Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF w ramach pracy Szkolnego Klubu UNICEF. Odpowiedzialne za realizację projektu były panie: Beata Hajduk, Grażyna Półtorak, Katarzyna Przeradzka.
Etapy realizacji projektu:
- zgłoszenie szkoły do projektu,
- zapoznanie uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z celami projektu na zajęciach z wychowawcami; zorganizowanie zajęć edukacyjnych , których celem było zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci w Syrii, pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego( m.in.obejrzenie prezentacji , filmów),
-zorganizowanie I zbiórki charytatywnej w czasie dyskoteki andrzejkowej( sprzedaż ciasta, napojów),
- II zbiórka charytatywna podczas choinki szkolnej( ( sprzedaż ciasta oraz napojów),
- podliczenie zysku uzyskanego w trakcie przeprowadzonych akcji - uzyskana kwota to 342 zł,
- sporządzenie raportu z realizacji projektu w naszej szkole.
Akcja,,Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci , rodziców i nauczycieli, dostarczając wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Udział w projekcie uświadomił także uczniom, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne , a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można podarować innym dzieciom szansę na normalne życie.
Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto zbiórki publicznej na rzecz dzieci z Syrii( zapewnienie im ciepłych ubrań i koców).Przygotowała: Beata Hajduk
NETYKIETA.
Dnia 6 lutego 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jamielniku uczestniczyli w II Powiatowym Konkursie Savoir Vivre "Netykieta" w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.
Celem konkursu było utrwalenie pojęcia Netykiety, czyli sieciowych praw i obyczajów oraz doskonalenie umiejętności właściwego surfowania w Internecie. Drużyny musiały rozwiązać test, przygotować plakat promujący Netykietę, oraz wykonać zadania praktyczne podczas których trzeba było wykazać się znajomością zasad Savoir Vivre obowiązujących w Internecie.
Zapraszam do galerii: Netykieta.
Przygotowała Izabela Hinc
Wycieczka zawodoznawcza.
14 lutego 2018r. klasy III a i III b gimnazjum uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do Firmy Expom S.A. w Kurzętniku. Młodzież mogła poznać zawody w których kształci zakład: operator obrabiarek skrawających (tokarz, frezer, wytaczarz), lakiernik, ślusarz. Uczniowie zwiedzili hale produkcyjne, hale praktycznej nauki zawodu. Zadawali szereg pytań pracownikom firmy, którzy z chęcią i dużą otwartością na nie odpowiadali. Z zaciekawieniem słuchali o produkowanych elementach składowych maszyn, dźwigów, itp. Wycieczkę zorganizowała pani Izabela Hinc w ramach zajęć zawodoznawczych.
Zapraszam do galerii: Wycieczka zawodoznawcza.
Dzień Myśli Braterskiej
Dnia 22 lutego, z okazji Dnia Myśli Braterskiej, harcerki IV Drużyny Harcerskiej im.F.Chopina w Jamielniku wraz z drużynową wzięły udział w spotkaniu zuchów, harcerzy i instruktorów nowomiejskiego Hufca ZHP, które odbyło się w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w NML. Dzień Myśli Braterskiej obchodzony jest przez harcerzy i skautów na całym świecie, a idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzień 22 lutego upamiętnia rocznicę urodzin założycieli skautingu: Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.
Przygotowała: drużynowa Beata Hajduk
Aktualności z projektu eTwinning
Jednym z ostatnich zadań w ramach projektu ze szkołą z Norwegii uczniowie obu krajów przygotowali wypowiedzi na platformie FlipGrid. W swoich wypowiedzach mieli zawrzeć informacje na temat swoich zainteresowań oraz przedstawić kim chcą zostać w przyszłości. Zapraszamy do posłuchania naszych uczniów mówiących po angielsku: https://flipgrid.com/cfd039
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Wszystkie