• Plan pracy biblioteki na rok szkolny 2020/2021

• Plan pracy bibliotek szkolnej na rok szkolny 2020/2021

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku

1. Opracowanie zbiorów bibliotecznych – tworzenie opisów bibliograficznych i kartotek zagadnieniowych – według potrzeb.
          2. Przysposobienie czytelnicze – lekcje biblioteczne w ciągu roku szkolnego.
          3. Usługi informacyjne – pomoc w poszukiwaniu źródeł i doborze literatury, udzielanie porad bibliograficznych, kierowanie czytelników do innych bibliotek i ośrodków informacji –według potrzeb.
          4. Współpraca z rodzicami – wyposażenie uczniów w bezpłatne podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizowanie imprez w środowisku lokalnym, informowanie rodziców o aktywności czytelniczej dzieci (poprzez wychowawców) na bieżąco.
          5. Udostępnianie zbiorów – wypożyczanie poza bibliotekę i udostępnianie w czytelni uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym czytelnikom zasobów biblioteki – na bieżąco.
          6. Prace administracyjne – prowadzenie dokumentacji związanej z biblioteką – na bieżąco.
          7. Doskonalenie warsztatu informacyjnego – opracowywanie i upowszechnianie różnych źródeł informacji – według potrzeb.
          8. Samokształcenie i doskonalenie – udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, samokształcenie indywidualne – według potrzeb.
          9. Współpraca z bibliotekami – współuczestnictwo w organizowaniu różnorodnych działań na rzecz czytelnictwa, wypożyczenia międzybiblioteczne, uczestnictwo w lekcjach bibliotecznych przeprowadzanych przez bibliotekarzy z innych bibliotek, udział w spotkaniach z pisarzami – w ciągu roku szkolnego.
          10. Planowanie i sprawozdawczość – opracowywanie planu pracy i sprawozdania z działalności biblioteki – wrzesień 2020 r. i czerwiec 2021 r.
          11. Rozwijanie kultury czytelniczej uczniów – Obchody Miesiąca Książki – maj 2021 r., organizacja konkursów czytelniczych.
          12. Współpraca z nauczycielami – udostępnianie programów nauczania, podręczników, materiałów edukacyjnych, ćwiczeniowych, współdziałanie z nauczycielami w zakresie rozwijania potrzeb i zainteresowań czytelniczych uczniów, zgłaszanie propozycji dotyczących gromadzenia zbiorów, współudział w organizacji imprez szkolnych, konkursów – według potrzeb.