Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pielgrzymka do Lichenia.
Pielgrzymka do Lichenia
Pomoc dla Nepalu
W odpowiedzi na apel UNICEF-u członkowie Szkolnego Klubu Szkół UNICEF działającego w ZS w Jamielniku przeprowadzili wśród całej społeczności szkolnej zbiórkę funduszy na rzecz dzieci w Nepalu potrzebujących natychmiastowego wsparcia po potężnym trzęsieniu ziemi , jakie zdewastowało ich kraj. Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli zebraliśmy kwotę 38,51 zł, którą przekazaliśmy młodym Nepalczykom w celu zapewnienia im wody, żywności, lekarstw i schronienia. NIE ZAPOMNIMY O NEPALU! Dziękujemy za okazane wsparcie! Przygotowała: Beata Hajduk
Niekończąca się pomoc...
Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu oraz opiekunowie - p. M.Jankowska i p. I.Hinc po raz kolejny przekazali prezenty wychowankom Domu Dziecka w Pacółtowie. Tym razem zawieźliśmy środki czystości: mydła, szampony, żele do kąpieli, ręczniki papierowe, pasty do zębów oraz naczynia, czyli talerze i szklanki. Oczywiście wszystko to przyda się w placówce.
Po raz pierwszy odwiedziliśmy Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Na ręce dyrektora oraz przełożonej pielęgniarek przekazaliśmy komplety pościeli dziecięcej zakupione z pieniędzy zebranych przez naszych uczniów. Najmłodsi pacjenci otrzymali kolorowe - nowe i używane poszewki, które mają umilać im czas rekonwalescencji.
Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę przekazujemy serdeczene podziękowania w imieniu dyrektora Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim oraz Pani Dyrektor Domu Dziecka w Pacółtowie.
Oczywiście akcja pomocy będzie nadal kontunuowana! Małgorzata Jankowska
Wspomnienia z Festiwalu Piosenki Harcerskiej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wspomnienia z Festiwalu Piosenki Harcerskiej.
Niekończąca się pomoc
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nie konczaca sie pomoc.
Pasowanie na czytelnika 2015
15 czerwca odbyło się uroczyste przyjęcie do grona czytelników biblioteki uczniów klasy I szkoły podstawowej. Gościem uroczystości była pani dyrektor Marzena Weisgerber, która już we wstępie uroczystości zachęcała dzieci do czytania. Po krótkiej prezentacji zbiorów biblioteki, rozmowie na temat szanowania książek i zasad korzystania z biblioteki, przyszedł czas na zagadki i rozsypanki sylabowe dotyczące bajek. Na zakończenie nowi czytelnicy złozyli przyrzeczenie, że będą kochać i dbać o książki. Wszyscy uczniowie zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki przez panią dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z cytatem o szanowaniu książek.Bibliotekarka Anna Żuralska i wychowawczyni Katarzyna Przeradzka mają nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Apel podsumowujący czytelnictwo
W środę 10 czerwca odbył się apel poświęcony czytaniu i bibliotece. W związku ze spadkiem czytelnictwa w humorystyczny sposób przedstawiono zalety czytania, przypomniano zasady wypożyczania książek oraz nagrodzono najlepszych czytelników biblioteki szkolnej. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców w tym roku szkolnym otrzymali: Wojciech Felczak kl.II SP, Małgosia Wolff kl.IV SP, Żaneta Malczuk kl.Ia i Julia Jankowska kl.IIb. Apel przygotowały panie: Anna Żuralska i Beata Hajduk z uczniami klasy Ia.
Powiatowy Konkurs "Z biegiem Drwęcy i jej dopływów"
Dnia 3 czerwca 2015 r. reprezentacja uczniów szkoły podstawowej wzięła udział w Powiatowym Konkursie " Z biegiem Drwęcy i jej dopływów". Drużyna w składzie: Julia Leśniewska, Wiktoria Karska, Zuzanna Lewandowska i Mateusz Żuralski zmagali się w czterech kategoriach: teście wiedzowym, prezentacji multimedialnej nt. wybranego gatunku zwierzęcia bądź ryby zamieszkujących Drwęcę, doświadczeniu o właściwościach wody oraz kategorii fotograficzno-plastycznej. Okazało się, że indywidualnie i grupowo byliśmy najlepsi! Do szkoły wróciliśmy z pucharem i super nagrodami! Do konkursu uczniów przygotowywała p.Anna Żuralska
Cała Polska Czyta w Bibliotekach
W dniach od 30 maja do 6 czerwca trwał XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotekach. Właczyliśmy się również do akcji. Do biblioteki zostały zaproszone dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego wraz w wychowawczynią P.Hanną Hejka-Piotrowską, dzieci z obu zerówek z paniami : Elżbietą Przybyłowską i Olgą Rzeźnikiewicz oraz pierwszaki z panią Katarzyną Przeradzką. W rolę czytających wcieliły się członkinie aktywu bibliotecznego: Wiktoria Karska, Julia Leśniewska i Zuzia Lewandowska. Celowo wybrano baśnie, których dzieci nie znały pt."Srebnorogi jeleń" autorstwa Marii Kann oraz "Ole zmruż oczko" Hansa Christiana Andersena. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych bajek i odpowiadały na pytania do treści. Wspólnie z bibliotekarką Anną Żuralską wyciągały morał płynący z opowieści.W organizacji i doborze baśni pomagała polonistka Emilia Bagrowska. O zaletach głośnego czytania nie trzeba przekonywać, a w dzisiejszych czasach należy wręcz pamiętać, że czytanie dzieciom jest ważniejsze niż kiedykolwiek do tej pory.
Dzień Ojca i Matki: 5-latki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ojca i Matki: 5-latki.
Wycieczka klasy V do Stradomna k/Iławy
W dniu 3 czerwca klasa V wraz wychowawczynią G. Półtorak oraz opiekunem panią W. Piechowską uczestniczyła w zmaganiach paintballowych w Stradomnie k/Iławy. Miejsce to jest idealne dla osób szukających wrażeń i emocji, chcących atrakcyjnie spędzić czas oraz rozwinąć swoją kondycję. Uczniowie klasy V poczuli się w Stradomnie jak prawdziwi komandosi dzięki możliwości założenia mundurów typu Bundeswehr , masek Empire X-Ray oraz strzelając markerami na specjalnym polu przygotowanym do gry paintballowej. Piątoklasiści rzucali lotkami ninja, strzeli z łuku oraz zjeżdżali po linie zawieszonej nad wodą. Po zmaganiach paintbollowych zjedliśmy kiełbaski z ogniska, które smakowały wybornie. Wszyscy poczuliśmy się tak, jakby to były już wakacje.
tekst: Grażyna Półtorak
Nauka przez poznawanie
W dniach 26-29 maja 38- osobowa grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Jamielniku poznawała południowo-zachodnią część Polski oraz Czechy. Szkolnym organizatorem wyjazdu była p. Małgorzata Jankowska, natomiast opiekunkami p. Renata Bojarska i p. Edyta Kozłowska - Lange. Jeszcze przed zakwaterowaniem w pensjonacie w Dusznikach Zdroju młodzież poznawała pracę górników w kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. W kolejnym dniu zwiedzaliśmy po stronie czeskiej Adsparskie Skalne Miasto oraz
Kudowę Zdrój. Najwięcej jednak emocji wzbudził całodniowy pobyt w Pradze. Miasto to przywitało nas cudowną pogodą, a jego magia ujęła wszystkich. Ostatni dzień to Góry Stołowe, których atrakcją są Błędne Skały i Szczeliniec. Wyjazd okazał się doskanałą formą poznawania nowych miejsc i pogłębiania wiedzy. Uczniowie starali się poznać historię i obyczaje naszych sąsiadów oraz ciekawy język. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się zorganizować podobny wyjazd.
Małgorzata Jankowska
Szalony Dzien Dziecka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szlony Dzien Dziecka.
Szalony Dzień Dziecka
Dnia 1 czerwca 2015 roku przy Zespole Szkół w Jamielniku obchodzono uroczyście Dzień Dziecka. O godz. 10.00 p. Dyrektor Marzena Weisgerber oficjalnie rozpoczęła Igrzyska Olimpijskie dla uczniów gimnazjum oraz dzień zabawy dla całej społeczności szkolnej. Maluchy mogły bezpłatnie korzystać z udostępnionej przez Zakład Karny w Iławie trampoliny i zjeżdżalni. Można było zakupić ciasto, zapiekanki, popcorn i napoje, a dochód ze sprzedaży został przeznaczony na modernizację szkolnego placu zabaw. Przeprowadzono szereg konkursów m.in. na malowanie paznokci, na najpiękniejszą fryzurę, konkurs mody dziecięcej i ekologicznej, plastyczny "Dziecięce marzenia", turniej "Eko- jeden z dziewięciu " dla szkoły podstawowej i "Eko- jeden z dwunastu "dla gimnazjum.
Ostatnią konkurencją dla maluchów były potyczki sportowe, a dla klas IV- VI SP i gimnazjum konkurs na budowanie najwyższej
wieży z makaronu i taśmy papierowej. Wszystkie dzieci zostały chojnie nagrodzone dzięki licznym sponsorom, którym za wsparcie szczególnie dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy:
- Zakładowi Karnemu z Iławy za bezpłatne udostęnienie zjeżdżalni i trampoliny,
- Firmie "Dann - Trans " p. Serafina Karczewskiego z Nowego Miasta Lub. za kosmetyki samochodowe, odświeżacze powietrza, długopisy i środki finansowe na zakup nagród,
- Firmie "Enigma" z Nowego Miast Lub. za artykuły papiernicze, puzzle, kolorowanki, notesy oraz kredki i pisaki,
- Państwu Kaczerzewskim za słodycze i napoje,
- Państwu Stanisławowi i Barbarze Grzywacz za słodycze i artykuły biurowe,
- właścicielowi Przetwórni Owoców i Warzyw z Lubawy- panu Robertowi Kowalkowskiemu za słoiki pysznego dżemu,
- pani Agnieszce Grzywacz za arytkuły biurowe, przyrządy szkolne i słodycze,
- Firmie PKS Iława za mnóstwo słodyczy dla wszystkich dzieci,
- k. Proboszczowi Markowi Wróblewskiemu z ufundowanie słodyczy,
- Szkolnej Kasie Oszczędności - p. Jolancie Fanzlau za nagrody rzeczowe.
Dziękujemy również wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy zechcieli wesprzeć nas podarownym ciastem, a także wszystkim uczestniczącym w zabawach z dziećmi.
Małgorzata Jankowska
Warsztaty w leśniczówce w Dziarnówku
2 czerwca 2015r. wszyscy uczniowie z klas I – III oraz przedszkolaki z obu „zerówek” uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w leśniczówce w Dziarnówku. Gościł nas pan leśniczy Marian Lendzion, który ciekawie opowiadał o lesie i zwierzętach, które spotykał podczas swoich myśliwskich wędrówek. Dzieci miały możliwość wysłuchania sygnałów myśliwskich granych na rogu przez naszego gospodarza. W czasie spotkania towarzyszył nam również pan Dariusz Durlak, który reprezentował Nadleśnictwo z Iławy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści obu panów. Na koniec miały okazję do rekreacji w pięknym otoczeniu leśniczówki. Pogoda, humory i apetyt dopisywały wszystkim. Dzieci zjadły kiełbaski pieczone na ognisku i bawiły się wesoło przez całe spotkanie.
Na warsztaty mogły wyjechać wszystkie dzieci dzięki dotacji pozyskanej z Olszyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
Dziękuję wszystkim opiekunom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.
Szkolny koordynator edukacji ekologicznej
Mirosława Granica
Warsztaty w leśniczówce w Dziarnówku
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w leśniczówce w Dziarnówku.
„Zdrowo się odżywiamy, o zwierzęta w schronisku dbamy”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Zdrowo się odżywiamy, o zwierzęta w schronisku dbamy”.
„Zdrowo się odżywiamy, o zwierzęta w schronisku dbamy”
Uczniowie z klas III, IV, V i VI pod opieką pań Mirosławy Granica i Emilii Bagrowskiej zbierali środki na pomoc dla zwierząt w schronisku. Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielkami przygotowywały zdrową żywność, a później sprzedawały ją wśród swoich kolegów. Dzięki kilku takim akcjom zebraliśmy kwotę 370,00 zł , którą przekazaliśmy na karmę i malowanie kojców w schronisku. Do akcji pomocy włączyły się też dzieci z „zerówek” oraz klas I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami. Pomogli nam także starsi uczniowie i nauczyciele. Wspólnie zebraliśmy bardzo dużo karmy, koce, garnki, ręczniki i zabawki dla piesków i kotów znajdujących się w iławskim „Przytulisku”.
2 czerwca 2015r. dziewięćdziesioro dzieci z jamielnickiej szkoły odwiedziło schronisko i przekazało dary dla zwierząt. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ciężko żyje się zwierzętom porzuconym przez ludzi. Maluchy już wiedzą, że częściej będą odwiedzały to miejsce, by pomóc bezdomnym zwierzętom.
Szkolny koordynator edukacji ekologicznej
Mirosława Granica
Zajęcia terenowe. 28.05.2015 r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia terenowe. 28.05.2015 r..
Powiatowy Czwórbój LA, 12.05.2015 r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowy Czwórbój LA, 12.05.2015 r..
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Wszystkie